Offering you a complete choice of products which include rajpal black bakelite sheet, bakelite sheet, rajpal orange bakelite sheets, bakelite moulding components, rajpal thick hylam fibre sheet and rajpal hylam tubes.
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Thickness | Standard |
| Size | Standard |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | RAJPAL |
| Color | Black |
| Pattern | Starndard |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Kilogram Get Latest Price
| Thickness | 0.5-100 mm |
| Material | Bakelite |
| Color | Brown |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Insulation Sheet |
| Pattern | Plain |
With a firm commitment to quality, our organization is engaged in offering a wide ambit of Bakelite Sheet.
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 4 mm |
| Size | 8x4 Sqft |
₹ 280 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 1.5 Inch |
| Material | Bakelite |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Type | Bakelite Components |
| Packaging Type | Box |
₹ 450 / Kg Get Latest Price
| Size | As per your specifications |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Size | 12.5 mm |
| Single Piece Length | 3 meter |
| Usage/Application | Drinking Water |
| Color | Gray |
| Shape | Round |
| Pack Type | Box |
Ranveer (Manager)
Rajpal Trading Company
Shop No. 6, Dwarkapuri
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India