Offering you a complete choice of products which include poly acetal sheets, pom delrin sheet, rajpal pom black sheet, delrin sheet, delrin square 125mm x 125mm and delrin rod.
₹ 290 / Kilogram Get Latest Price
| Material | Polyacetal |
| Color | White |
| Thickness | 5 mm |
| Size | 5 x 3 Feet |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Commercial |
₹ 290 / Kilogram Get Latest Price
| Length | 2 meter |
| Thickness | 5 mm |
| Usage/Application | Commercial |
| Packaging Type | Roll |
| Feature | Wear Resisting |
| Color | Black |
₹ 350 / Kilogram Get Latest Price
| Thickness | 5-8mm |
| Feature | Dimensional stability,High impact strength |
| Material | Delrin |
| Color | Black, White, Red and grey |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
Being one of the renowned organizations in the industry, we are highly engaged in providing a premium quality range of POM Delrin Sheet.
₹ 400 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 8 mm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 350 / Kg Get Latest Price
| Length | 1 meter |
| Thickness | 40 mm |
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Material | Delrin |
| Country of Origin | Made in India |
| Density | 1.45g/cm3 |
| Application | Interior, Exterior wall |
| Temperature resistant | 80 deg C - 120 deg C |
Keeping track with latest market trends, we are devotedly engaged in offering a wide assortment of Delrin Rod
Delrin square upto 125mm x 125mm
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Material | Delrin |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Features | Low moisture absorption, Chemical resistance |
| Density | 1.35 g/cm3 |
| Pattern | Plain |
Being a leader in the industry, we are engaged in offering a qualitative range of Delrin Rod.
Ranveer (Manager)
Rajpal Trading Company
Shop No. 6, Dwarkapuri
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India