Providing you the best range of ptfe strip, ptfe nozzle bush, teflon ptfe sheet, teflon coated bush, ptfe teflon bushes and ptfe/teflon bushes with effective & timely delivery.
₹ 120 / Meter Get Latest Price
| Roll Width | 10 mm |
| Shape | Round |
| Material | PTFE |
| Color | White |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Industrial |
₹ 340 / Unit Get Latest Price
| Inner Diameter | Less than 5 mm |
| Outer Diameter | 16 mm |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
| Material | PTFE |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 100 mm |
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Size | 600x600 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
| Material | PTFE |
| Feature | Wear Resisting, High-Temperature Resistance |
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 10 to 700 mm |
| Outer Diameter | 15 to 800 mm |
| Length | 100 mm |
| Color | White |
| Material | Teflon |
| Application | Industrial |
Owing to our in-depth industry experience and precise knowledge of this domain, we are providing an outstanding assortment of Teflon Bush
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | Less than 5 mm |
| Outer Diameter | 6 mm |
| Length | 3 m |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Box |
| Color | White |
₹ 260 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 5 mm |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Box |
| Color | White |
| Material | Teflon |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Size | 6 mm to 300 mm |
| Diameter (Inch) | 1/2 - 3 Inches |
| Shape | Round |
| Material | Teflon |
| Color | White |
| Rod Height | 1.5 Feet |
We are highly acclaimed in the industry for offering an optimum quality range of Teflon Rod
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Diameter | Less than 5 mm |
| Length | 3 mm |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Box |
| Color | White |
| Material | Teflon |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 240 / Piece Get Latest Price
| Color | Silver |
| Material | SS |
Ranveer (Manager)
Rajpal Trading Company
Shop No. 6, Dwarkapuri
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India