Our product range includes a wide range of orange bakelite sheet, acrylic components box, acrylic transparent cylinder, acrylic donation box, acrylic nozzle components and transparent acrylic tube.
₹ 130 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8x4 Sqft |
| Color | Orange |
| Type | Bakelite Sheet |
| Feature | Wear Resisting, Printed |
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Application | Chemical Industry |
| Molding Type | Extrusion Molding |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Acrylic |
| Finishing | Plain |
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Material | Acrylic |
| Color | Transparent |
| Length | 2 feet |
| Thickness | 3 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Acrylic reactor |
₹ 360 / Piece Get Latest Price
| Sheet Thickness | 4 mm |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Material | Acrylic |
| Color | Transparent |
| Shape | Square |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Application | Chemical Industry |
| Molding Type | Injection Molding |
| Color | Transparent |
₹ 89 / Piece Get Latest Price
| Size/Diameter | 1 inch |
| Length of Pipe | 3 m |
| Usage/Application | Chemical |
| Material | Acrylic |
| Hollow Section | Circular |
| Brand | Rajpal Trading Company |
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Size/Diameter | 0.75 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Usage/Application | Construction |
| Material | Acrylic |
| Hollow Section | Circular |
| Brand | Rajpal Trading Company |
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Size/ Diameter | 18 |
| Length of Pipe | 2 |
| Usage/Application | industrial |
| Material | Acrylic |
| Hollow Section | Circular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/4 inch-1/2 inch |
| Size/ Diameter | All |
| Length of Pipe | All |
| Usage/Application | All |
| Material | Acrylic |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
Riding on unfathomable volumes of industrial expertise, we are engaged in offering a broad assortment of Acrylic Tube.
₹ 40 / sq ft Get Latest Price
| Finish | Mirror Finish |
| Material | Acrylic |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Finishing | Glossy |
| Material | Acrylic |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Stairs, Railings |
| Temperature Resistant | 40 to + 90 degree C |
We are successfully engaged in providing a wide gamut of Acrylic Rod
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Color | Transparent |
| Size | 4x2 ft |
| Finish | Glossy |
| Features | Chemical Resistance , UV Stability |
| Density | 1.18 g/m3 |
₹ 480 / Piece Get Latest Price
| Material | Acrylic |
| Shape | Square |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | For Storage |
| Type | Display Box |
| Thickness | 3mm |
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Color | Black |
| Shape | Rectangular |
| Material | Acrylic |
| Density | 1.2g/cm3 |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
Being a leading firm in this industry, we are offering a high quality range of Acrylic Sheet.
₹ 130 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Size | 4X3 Feet |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Ranveer (Manager)
Rajpal Trading Company
Shop No. 6, Dwarkapuri
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India