Pioneers in the industry, we offer transparent pvc flexible sheet, pvc strip curtains, rajpal grey pvc sheets, pvc strip curtain, pvc flexible sheet and pvc rigid sheets from India.
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Transperant |
| Material | PVC |
| Usages | Insulation |
₹ 50 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Flexibility | Flexibile |
| Moisture Proof | Yes |
| Pack Type | Box |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Pattern | Plain |
| Material | PVC |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 200 mm |
| Application | Hotel, Hospital, Restaurant |
We are dedicatedly involved in providing a wide array of PVC Strip Curtain
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Size | 1.37 x 100 m |
| Feature | High Temperature Resistance |
| Material | PVC |
| Color | Transparent |
| Thickness | 4 - 5 mm |
| Application | Furniture |
| Density | 1.36 - 1.45 g/m3 |
We are the prominent company that is engaged in providing high quality range of PVC Flexible Sheet
Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Usage/Application | Packaging |
| Size | 1220mm x 2440mm |
| Material | PVC |
| Characterisity | High rigidity |
| Color | Black |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Length | 1000 mm |
| Size | 3 mm - 150 mm |
| Density | 1.46 g/cm3 |
| Material | PVC |
| Usage Application | Industrial |
| Thickness | 1 - 50 mm |
Being a foremost organization in the industry, we are actively engaged in offering the best quality range of PVC Rod.
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 8mm |
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Material | PVC |
| Color | White |
| Shape | Standard |
| Length | Standard |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 58 / sq ft Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Material | PVC |
| Thickness | 2mm |
| Usage/Application | Warehouse |
| Feature | Waterproof |
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| Technique | Hot Rolled |
| Thickness | 8mm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Condition | New |
| Material | PVC |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Color | Multicolor |
| Features | UV Protected,Fire Retardant |
| Pattern | Plain |
| Material | Acrylic |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangle |
Aimed at prosperous growth in this domain, we are instrumental in offering an excellent quality range of PVC Sheet
Ranveer (Manager)
Rajpal Trading Company
Shop No. 6, Dwarkapuri
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India