Leading Wholesale Trader of white pp rod, polypropylene ppcp/pphp sheets, white pp sheets, pp cutting board, polypropylene electroplating tank and pp square rod from Ghaziabad.
₹ 400 / Kg Get Latest Price
| Diameter(mm) | 10 mm |
| Material | PP |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Usage | Industrial |
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
₹ 180 / Kilogram Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Feature | Wear Resisting |
| Color | White |
| Material | Polypropylene |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Size | 28x36 cm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 420 L |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Size | 19 mm to 150 mm |
| Shape | Square |
| Material | Polypropylene |
| Color | Natural |
With the valuable assistance of skilled team of professionals, we are engaged in offering an extensive range of high quality PP Square Rod.
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Material | Polyurethane |
| Packaging Type | Box |
| Operating Temperature | 200 degree |
| Type | UHMW Bladed |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Single Piece Length | 1 m |
| Color | Yellow |
| Application | Industrial |
| Size/Diameter | 1/2-2 inch |
| Material | Polyurethane |
| Shape | Round |
Owing to our enriched industrial experiences, we are devoted towards providing a wide variety of excellent qualityPolyurethane Rod.
₹ 120 / Number Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
₹ 75 / Kilogram Get Latest Price
| Brand | Rajpal |
| Size | Standard |
| Binders | Standard |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Standard |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 380 / PIECE Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Color | White |
| Length | 6 m |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Plastic |
| Load Capacity | 3200N |
| Packaging Type | Box |
Ranveer (Manager)
Rajpal Trading Company
Shop No. 6, Dwarkapuri
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India