Leading Wholesale Trader of white nylon roller wheels, cast nylon wheel, blue rajpal nylon sheet, mc nylon sheet, cast nylon sheet and nylon guide from Ghaziabad.
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Wheel Size (Inch) | 4x2 |
| Load Capacity | 100 kgs |
| Packaging Type | Box |
| Material | Nylon |
| Usages | Industrial |
| Color | White |
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Wheel Size (Inch) | 5x1.5 |
| Load Capacity | 250 kgs |
| Material | Cast Nylon |
| Product Type | Wheel |
| Shape | Round |
| Pack Type | Box |
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2mm |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Rajpal Trading Company |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2mm |
| Packaging Type | Box |
| Heat Resistant | Yes |
| Product Type | Sheet |
| Product Color | Blue |
| Finishing | Polished |
₹ 340 / Kilogram Get Latest Price
| Thickness | 5mm |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Finishing | Glossy |
| Material | Nylon |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 100mm |
| Color | White |
| Packaging Type | Box |
₹ 310 / Kilogram Get Latest Price
| Size | Standard |
| Color | Natural |
| Shape | Round |
| Condition | New |
| Material | Nylon |
| Country of Origin | Made in India |
We are a reputed entity, engaged in offering a qualitative array of Cast Nylon Rods.
₹ 900 / Piece Get Latest Price
| Shape | All shapes can be customized |
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Color | White |
| Size | Standard |
| Packaging Size | Standard |
| Surface Treatment | Standard |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Nylon |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Packet |
| Shape | Round |
In order to meet various demands of our esteemed clients, we are engaged in providing an optimum quality array of Nylon Components.
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| No. of Teeth | 50 teeth |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
₹ 350 / Kilogram Get Latest Price
| Thickness | 5mm |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Rajpal Trading Company |
| Shape | Rectangle |
| Size | 6 to 300 mm |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| No. of Teeth | 20 teeth |
| Thickness | 5 mm |
| Finishing Type | Galvanized |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Green |
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 2mm |
| Color | White |
| Packaging Type | Box |
| Size | 9 m |
| Type | Metalon Sheet |
Ranveer (Manager)
Rajpal Trading Company
Shop No. 6, Dwarkapuri
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India